Przejdź do treści

Wysyłka do USA – jakie dokumenty są potrzebne?

Wysyłka paczki do USA przebiega inaczej, aniżeli ma to miejsce w przypadku przesyłek wysyłanych m.in. do krajów Unii Europejskiej. Każda osoba, która nie chce, aby wysłana paczka została odrzucona w czasie kontroli celnej powinna odpowiednio ją przygotować. Jak wygląda wysyłka paczki do USA? Jakie dokumenty należy opłacić? Odpowiedzi poniżej!

Wysyłka paczki poza UE

Tak, jak zostało wspomniane na początku wysyłanie różnego rodzaju paczek do krajów w ramach Unii Europejskiej nie stanowi większego wyzwania. Wynika to z unijnego prawodawstwa, które zakłada swobodny przepływ przesyłek na terenie całej wspólnoty. Niestety w przypadku wysyłki paczki do Stanów Zjednoczonych sytuacja staje się znacznie bardziej skomplikowana.

Tego typu paczki bardzo często podlegają różnorodnym dodatkowym opłatom w postaci cła, czy też podatku w niektórych sytuacjach. Warto również zwrócić uwagę, że dodatkowe opłaty bezpośrednio wiążą się z rozbudowaną biurokracją. W praktyce oznacza to, że wysłanie paczki do USA po raz pierwszy może być problematyczne dla osoby, która nie podejmowała takich czynności wcześniej.

Oznacza to, że zarówno przedsiębiorstwo, jak i osoba prywatna wysyłająca paczki do Stanów Zjednoczonych jest zobowiązana do wypełnienia wniosku, w którym znajdą się informacje nie tylko na temat samego nadawcy, czy też odbiorcy, ale również różnego rodzaju informacje dotyczące zawartości paczki oraz sposobu, w jaki będzie ona dostarczona. O czym jeszcze warto wiedzieć?

Wysyłka do USA – różne procedury

W pierwszej kolejności należy sobie uświadomić, że to, jakie dokumenty będą wymagane podczas odprawy Celnej w głównej mierze uzależnione jest od rodzaju przesyłki. Drugim czynnikiem, który będzie miał bezpośredni wpływ na dokumentację jest to, czy przesyłka jest wysyłana przez przedsiębiorstwo, czy też przez osobę prywatnej. W praktyce oznacza to, że dokumenty odprawy celnej przesyłki mogą być bardzo zróżnicowane.

Warto zwrócić uwagę, procedury obowiązujące podczas wysyłki będzie inne w dokumentów to jest ty wysyłki różnego rodzaju paczek, które zawierają wyłącznie papier, a inne, jeżeli wysyłane będą różnego rodzaju próbki oraz towary niehandlowe, których wartość nie przekracza 22 €. W takiej sytuacji można liczyć na tak zwaną uproszczoną procedurą celną. Należy również wyróżnić odrębną procedurę, będzie miała miejsce w przypadku wysyłki towarów niehandlowych o wartości powyżej 22 € oraz wszystkich innych towarów handlowych niezależnie od ich wartości

Agencja celna a wysyłka do USA

Z tego względu Najłatwiejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty agencji celnych. W przypadku przedsiębiorców, którzy zdecydują się na skorzystanie z oferty agencji celnej konieczne jest podanie takich informacji jak REGON zaświadczenie o działalności czy też wyciąg z krs. Z kolei w przypadku osób, które wysyłają paczki na własne ramkę najlepiej jest skorzystać z pomocy międzynarodowego kuriera. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu zyskujemy pewność, że nadana przez nas paczka dotrze do Stanów Zjednoczonych. Warto zwrócić uwagę, informacje, które muszą być podane w dużej mierze zależą od firmy kurierskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.